Euroval, áno či nie

Autor: Štefan Vrátny | 30.9.2011 o 8:23 | Karma článku: 5,84 | Prečítané:  1588x

Neviem posúdiť správnosť, či nesprávnosť zavedenia eurovalu v akejkoľvek forme, a nehanbím sa za to. Však ani odborníci nepochybne znalší problematiky než ja (slovenskí a hlavne tí mimoslovenskí) sa nevedia medzi sebou dohodnúť.

Sledujem spory, ktoré u nás na túto tému prebiehajú a určite nie som bez výhrad, napriek tomu, čo som uviedol v prvej vete. Nepáči sa mi, keď sa naša vláda vyčleňuje rozhodnutím, že hlasovať budeme ako poslední. Keby povedala „netreba ponáhľať, vyčkáme, ako sa vykryštalizuje mienka u nás, v iných štátoch Eurozóny a u svetových ekonomických autorít", bral by som to ako znak zodpovednosti a rozvážnosti. Povedať „my budeme hlasovať ako poslední" mi pripadá ako „my nič, my muzikanti". Nebolo by dobré, keby nás tak začali brať aj ostatní partneri v Eurozóne, hlavne ak nám dávajú príležitosť byť trošku viac, ako len muzikanti.

Tipujem však, že v našom parlamente skoro prejde súhlas s našim príspevkom do eurovalu. Nemôžeme si dovoliť hlasovať proti vôli hlavných hráčov v Eurozóne. To vedia aj tí, ktorí sa dnes vehementne stavajú proti. Zdôvodnení už odznelo až-až. Lebo v terajšej diskusii u nás už nejde o to, či euroval áno alebo nie, ale skôr o to, že niekto s mimoriadne vyvinutým egom má možnosť postaviť celú Európsku komisiu do pozoru a robí mu to dobre. Ešte chvíľu nás bude držať v napätí a potom sa vymyslí taká formulácia, aby ten hlas za euroval prešiel aj u nás, bez toho, aby jeho terajší najhlasnejší verbálni odporcovia stratili tvár.

Stále neviem posúdiť správnosť, či nesprávnosť eurovalu. Ale že slovenský parlament zaň nakoniec zahlasuje, som si dosť istý. Opustený kôl v plote je o ničom, to už vedeli aj starí sedliaci. Azda náš parlament má na to, aby to pochopil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien, politici však cúvajú. Ceny rástli primálo.

KOMENTÁRE

Hľadáme dospelých, zn. Brexit

Zmenené okolnosti viedli k ostrejším pozíciám pred začiatkom negociácie o odchode Británie z EÚ.

ŠPORT

Do ringu by som už nešiel ani za päťdesiattisíc, tvrdí náš najslávnejší boxer

Dostal ponuku za veľké peniaze bojovať v klietke. Odmietol.


Už ste čítali?