Letmý jarný pozdrav Sociálnej poisťovni

Autor: Štefan Vrátny | 20.3.2015 o 8:16 | (upravené 22.3.2015 o 8:36) Karma článku: 13,10 | Prečítané:  8365x

Dostal som veľmi prediskutovávaný propagačný materiál od Sociálnej poisťovne. Má presvedčiť, že odchod z dôchodkového sporenia v dôchodkových správcovských spoločnostiach do Sociálnej poisťovne je výhodnejší. Nasleduje reakcia, ktorú som si nedokázal v tejto súvislosti odpustiť.

Vážená Sociálna poisťovňa!

Dostal som od Vás ponukový list z centrálneho informačného ponukového systému s prílohami.

Mám 68 rokov a už 6 rokov ako pracujúci dôchodca odvádzam povinné odvody do sociálneho poistenia. V spomenutých prílohách uvádzate sumy doživotného dôchodku zo sumy, ktorú som si nasporil v DSS. Neuvádzate však sumy, ktoré by sa patrilo, aby som dostával od Sociálnej poisťovne, teda Vašej organizácie, ktorej zostáva väčšia časť mojich odvodov. Dovoľujem si Vás preto požiadať, aby ste mi oznámili, akú sumu zhodnotenia dôchodku môžem očakávať od Vašej organizácie. Podotýkam, že som SZČO a vo svojich aktivitách mienim pokračovať in naďalej.

Mám dojem, ako keby Vaša Sociálna poisťovňa vôbec nebrala do úvahy kategóriu pracujúcich dôchodcov, ktorí Vám odvádzajú zo svojich príjmov odvody do dôchodkového poistenia, čo považujem z Vašej strany za diskriminačný prístup. Prosím preto, aby ste k môjmu tvrdeniu zaujali stanovisko. Pokiaľ platí moja domnienka, že platby do Vašej poisťovne z odvodov po nástupe na dôchodok mi nebudú prinášať žiadne zhodnotenie môjho dôchodku, ako tomu bolo doteraz, žiadam Vás, aby ste iniciovali legislatívu, na základe ktorej by pracujúci dôchodcovia, ako ja, nemuseli vôbec platiť odvody do Sociálnej poisťovne, z ktorých im aj tak nevyplývajú nijaké dôchodkové výhody. Dovoľujem si tvrdiť, že šesť rokov platieb odvodov v dôchodkovom veku bez akéhokoľvek uznania z Vašej strany, ma k takejto požiadavke oprávňuje.

Chcem pripomenúť, že vzhľadom na demografický vývoj u nás, sa vek odchodu na dôchodok nevyhnutne bude predlžovať, a stále viac a viac dôchodcov ako ja, bude motivovaných hľadať pracovné uplatnenie i v dôchodkovom veku. Preto je treba zobrať do úvahy v sociálnej politike Vašej organizácie aj túto, teraz marginalizovanú skupinu občanov.

Očakávam Vaše skoré pozitívne kroky voči seniorom, ktorí si neželajú, aby ich odpisovala spoločnosť, v ktorej žijú a pre ktorú stále pracujú.

 

Súvisiaci článok:

http://vratny.blog.sme.sk/c/373960/aby-sa-medzigeneracna-solidarita-nezmenila-v-nenavistnu-medzigeneracnu-priepast.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?