V súvislosti s výpoveďami lekárov

Autor: Štefan Vrátny | 7.12.2011 o 6:15 | Karma článku: 11,02 | Prečítané:  1589x

som si uvedomil, že sa ešte stále viem nahnevať. Hnev u mňa tuším prichádza vždy, keď sa mi hlavou prevalí, či už z informácií okolo mňa, alebo zo spomienok, nejaká akcia, kde dochádza k násiliu, kde ktosi vydiera kohosi, a tentoraz, neviem si pomôcť, akciu lekárov vnímam ako psychické násilie či vydieranie.

Podľa článkov, čo čítam na blogu, ani z ďaleka nie som jediný. Počet pisateľov podporujúcich akciu lekárov, či už priamo v článkoch alebo v reakciách na ne, zdá sa byť podstatne nižší, než počet ich kritikov. Ako keby lekári nedbali na PR - teda vzťahy s verejnosťou. Očividne si môžu dovoliť ignorovať parlament, prezidenta, vládu, vedenie nemocníc, svojich zamestnávateľov a mňa zaujíma, či skutočne aj verejnosť. Má vôbec verejnosť páky v situáciách, ako sme prežívali posledné dni? Alebo môžu lekári takto postupovať do absurdna? Lebo že k tomu majú ich bossovia sklony som presvedčený. Veď už dokonca aj pomoc štvrťstovky vojenských lekárov z Čiech porovnávajú so sovietskou inváziou do Československa z roku 1968, čo je pre mňa na hlavu padnutý argument. Nebudem zdôvodňovať. Len sa pýtam, či fakt môžu lekári postupovať proti všetkým?

Ale aj druhá, v tejto súvislosti ďaleko dôležitejšia otázka napadla mňa, prepytujem, člena momentálne bezbrannej verejnosti. Ak by som si mal predstaviť prijateľné organizovanie zdravotnej starostlivosti o mňa, bola by to SÚKROMNÁ zdravotná poisťovňa, u ktorej by som bol riadne poistený za služby v SÚKROMNÝCH zdravotníckych zariadeniach, všetci fungujúci v konkurenčnom trhovom prostredí. V súčasnej dobe ma ústava a zákony nepustia, musím platiť poistné (a nemalé, lebo som síce dôchodca, ale ďalej riadne pracujem a predpokladám, že okrem mojich odvodov, odvádza poistné za mňa, ako dôchodcu, aj štát, zase len z mojich daní) a zároveň nemám na výber, lebo za svoje platby poistného som odkázaný na zdravotnícke zariadenia, kde napriek vyše dvadsiatim rokom, čo uplynuli od nežnej revolúcie, stále musím chodiť do záchodov, ktoré smrdia horšie ako za komunistov.

Verím, že konkurencia je najlepšou motiváciou aká bola kedy vymyslená pre poskytovanie kvalitných tovarov a služieb. V zdravotníctve, a tuším len v zdravotníctve, očividne veľa našich ľudí, i zákonodarcov, stále uprednostňuje socialistické princípy. Prosím, nech si majú zdravotnú poisťovňu i zdravotné zariadenia podľa svojich predstáv. Len nech dajú príležitosť pre alternatívu nám ostatným, ktorí by chceli veci ináč. Myslím si, že nie som jediný, čo je unavený zo zlepšovania nepolepšiteľného a miesta je tu dosť pre všetkých.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?