Kontrolný deň na rekonštrukčných prácach Starého mosta

Autor: Štefan Vrátny | 25.11.2015 o 11:28 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  898x

Popoludňajšia prechádzka z historickej Bratislavy sa dá voliť rôznymi smermi. Najkrajšia je cez Starý most do Petržalky. Nábrežie Dunaja, sad Janka Kráľa a občas večerné predstavenie v divadle Aréna – čo viac si možno želať?

Odstávka Starého mosta nás o túto radosť pripravila.

Hups! Kontrolný deň rekonštrukcie Starého mosta sme chceli začať z tejto plošiny nad Dunajom. Schodolez zostal doma a my si musíme nájsť prístupnejšie stanovisko.

Bolo by dobre, keby sme oslavovali príchod Nového Roka už na sprístupnenom moste. Na Silvestra nie, lebo tam bude veľký nával. Radšej na Nový Rok, keď všetci budú dospávať a azda počasie nám bude priať.

Na takomto rozbitom chodníku sa nám raz vyzulo gumové koliesko vozíka. Ešte že poblíž boli cestní robotníci, čo nám pomohli veci dať do poriadku. Na prístupových cestách k Starému mostu bolo takýchto zákerných miest veľa. Tie sme pozorne obchádzali. Po rekonštrukcii azda všetko bude tak, ako sa patrí.

Do nového Slovenského národného divadla sa dá dostať pohodlne. Len lístky si treba rezervovať s poriadnym predstihom, lebo nie vždy sa ujde miesto pre každého vozíčkara. Divadlo Aréna ponúka zážitok naviac – cestu po Starom moste tam aj späť s výhľadom na mesto. Vraj na zrekonštruovanom moste budeme môcť chodiť po oboch stranách. Takže nie jeden, ale dva zážitky naviac.

Na rozdiel od miestnych i zahraničných návštevníkov túto časť mesta obchádzame. Hrbolatá dlažba nerobí dobre vozíku, jeho pánovi, ani asistentovi. Mestskú pamiatkovú rezerváciu sa patrí rešpektovať. Miesto na vyhodnotenie kontrolného dňa treba hľadať niekde inde.

Jozef je štamgastom kaviarne Radnička, kde sa nechá obslúžiť zdvorilými pracovníkmi chránenej dielne. Tu sa patrí zavŕšiť príjemnú prechádzku. Nie v pondelok, ako sme to skúšali my, keď majú zavreté. Aj bývalú mýtnicu na Starom moste si pamätáme ako kaviareň. Tá sa azda po rekonštrukcii mosta vráti.

Keď sa budeme v noci vracať z predstavenia v petržalskej Aréne, postojíme na najvyššom bode oblúka Starého mosta, aby sme boli čo najbližšie k hviezdam.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kde sa vzala treska, vyprážaný syr a omáčka uho

Ako vznikli ikonické pokrmy socializmu.

DOMOV

Šéf Reportérov: Otázky na Kočnera podráždili Fica aj Sulíka

Nebojím sa žalôb, tvrdí šéf Reportérov RTVS Vincent Štofaník.

Komentár Petra Schutza

Na Slovensku príbeh saudského novinára neoslovil ani dušu

Trump ukázal ďalší autoportrét.


Už ste čítali?