Keď už aj Marx sa stáva súčasťou predvolebnej kampane

Autor: Štefan Vrátny | 10.3.2019 o 14:35 | Karma článku: 2,91 | Prečítané:  1117x

Stihol som si vypočuť rozhlasové Sobotné dialógy, tentoraz o prezidentských voľbách, hoci nie kandidátov. 

Zarazil ma Ľuboš Blaha, ročník 1979, čo si marxistickej totality ani neužil, keď sa odvolal na Karola Marxa ako uznávanú osobnosť. Na internete som si všimol, že sa niektorí novinári a bloggeri do neho za marxistické sklony obuli, ale stále sa stretávam s ľuďmi, čo Marxa uznávajú. Moju generáciu rozumiem tak, že iné nepozná, lebo za mlada nemala príležitosť dozvedať sa niečo mimo Marxa a Lenina, a po prevrate sa im už nechcelo hľadať alternatívy. Ale mládenec, čo si vytváral svetonázor vlastne až po prevrate, a hlási sa k Marxovi, to mi nejde dohromady. Tuším ako reakcia na zatemnenie kosáka a kladiva sa u neho vyskytlo zatemnenie mysle.

Som živnostník a na nás malých a stredných podnikateľoch stojí štát predovšetkým, lebo my odvádzame veľké bremeno daní a odvodov. Svojim spôsobom môžem povedať, že som naplnil predstavy československých marxistov o mládeži novej, mládeži Gottwaldovej, ktorá mala vzísť z progresívnych pomerov socialistického zriadenia. Lenže zároveň, ako živnostník, som, citujem Marxa, buržuj, reakčný živel, spoločenský odpad, ktorý proletárska revolúcia zmetie na smetisko dejín. Niečo tu neštimuje a od názorov hrdého marxistu z rozhlasového vysielania sa musím dištancovať. Všade, kde sa marxisti dostali k moci, s nami živnostníkmi zaobchádzali beštiálne. Niekto sa nechcel zriecť trafiky, lebo ju zdedil po otcovi, starom otcovi a tak späť generácie až do doby cisára pána? Marxisti, keď sa dostali k moci, mu trafiku zhabali a s tvrdohlavým živnostníkom šup do uránových baní na prevýchovu v duchu údajne lepšej marxistickej budúcnosti. Podobne končili v Leopoldove a podobných zariadeniach roľníci, čo nechceli pochopiť marxistické predstavy o združstevňovaní. V štátoch, kde sa marxisti dostali k moci, zahynulo z podobných dôvodov, alebo len tak, bezdôvodne, desiatky miliónov ľudí. Česť ich pamiatke. Nie marxistov! Ich obetí! Karol Marx nech si pokojne odpočíva na londýnskom cintoríne v Highgate. Frankensteina neslobodno zobúdzať.

Rozhlasový rozhovor som si vypočul do konca a môžem vyhlásiť, že rozumom na súdruha Blahu mám, to som mal už v prvej triede základnej školy, ale na britkosť jeho úst nemám šance. Tam som deficitný. Preto by som nešiel s ním do dialógu, ledaže touto písomnou cestou.

Ešte jedno by som chcel pripomenúť. Ak je spomínaný súdruh presvedčený, že terajší prezident koná či konal mimo zákona, tak je povinný predložiť dôkazy orgánom činným v trestnom konaní. Ak tak neurobil, je za hranou zákona. Buď utajuje dôkazy o trestných činoch prezidenta, a tak si neplní svoju zákonnú občiansku povinnosť. Trestný čin pácha aj ten, kto trestný čin kryje. Alebo žiadne dôkazy nemá, a potom prezidenta falošne ohovára, čo je tiež trestné. Zanedlho začne terajší prezident odovzdávať svoj úrad, potom sa prestane na neho vzťahovať imunita a jeho vina či nevina sa dokáže, dúfam, v riadnom súdnom konaní. Lenže tu nejde o to, či terajší prezident je alebo nie je vinný. Tu ide o to, v posledných momentoch ovplyvňovať voľby v prospech kandidáta, ktorý bude povoľnejší voči strane súdruha Blahu, čo ho nominovala.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Od soboty platí zákaz vychádzania, zatvoria sa skoro všetky školy (prehľad)

Ústredný krízový štáb schválil zákaz vychádzania.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Matovič nás musí presvedčiť, že vie čo robí

Dnes si už nikto izolovane nevytvorí svoj ostrov bezpečia. Buďme zodpovední.


Už ste čítali?