Dostávam telefonáty,

Autor: Štefan Vrátny | 20.4.2019 o 16:28 | (upravené 20.4.2019 o 17:11) Karma článku: 2,86 | Prečítané:  1221x

kde sa mi ponúkajú výhodné investície. Volajúci zamrmle nejaké meno, opýta sa ma, či hovorí s osobou môjho mena, a ešte či poznám firmu,

pričom povie meno, ktoré keď dám do internetového vyhľadávača, nabehne mi v niekoľkých miliónoch, ba aj miliardách odkazov. Ešte sa mi ujde upozornenie, že rozhovor je nahrávaný, už som zabudol z akého dôvodu, tuším za účelom akéhosi vyhodnotenia, a potom nasleduje tvrdá snaha o vyťažovanie. Či viem niečo o investičných trhoch. Navykol som hneď sa pýtať volajúcich, odkiaľ majú moje kontaktné údaje, lebo v Európskej únii platí smernica o ochrane osobných údajov. Tvrdia, že ma majú z databázy, ja trvám na tom, nech povedia, odkiaľ ma dostali do databázy, oni trvajú na odpovediach na ich otázky o mojich vedomostiach o investičných fondoch, prípadne medzi mojim trvaním, nech mi oznámia zdroj mojich kontaktných údajov, prípadne kontaktné údaje na správcu ich databázy, spomenú ešte niekoľkokrát verejne bežne dostupné zdroje bez konkretizovania. Pýtajú sa ešte na moju mailovú adresu, že mi pošlú zaujímajú ponuku, prípadne či nebývam v meste, aby sme sa mohli stretnúť a porozprávať o investičných možnostiach osobne. Stále trvám na tom, aby mi oznámili zdroje mojich osobných údajov, keď je tu smernica Európskej únie o ich ochrane, a keď už ma majú z verejne dostupných zdrojov, či tam nie je aj moja mailová adresa, alebo adresa bydliska. Jeden český hlas uťal svoje vyťažovanie hneď, ako som mu spomenul smernicu o ochrane osobných údajov Európskej únie, ale slovenské hlasy, takmer výlučne mužské, len trvajú na svojom, či viem niečo o ich investičnom portfóliu. Takto sa chvíľu pretláčame, ja tvrdohlavo trvajúc na zdroji kontaktných údajov na mňa, druhá strana ponúkajúc vidinu zbohatnutia, až nakoniec volajúci vzdá a ja jeho číslo zablokujem. Prípadne nemám čo blokovať, lebo mi na monitore mobilu nabehne Súkromné číslo. Neviem posúdiť, či sa jedná o seriózne firmy, ale zatĺkanie zdroja mojich kontaktných údajov beriem ako znak, že čosi nie je v poriadku. 

A to som práve dostal odkaz z mailovej adresy kofidomakoh@mail.ch s dôveryhodne znejúcou koncovkou .ch, teda Confoederatio Helvetica, Švajčiarska konfederácia, kde by o investíciách mali čosi vedieť:

Pekný deň, V prvom rade sa ospravedlňujem za zaslanie týchto dôverných informácií namiesto certifikácie / posty. Je pochopiteľné, ze by ste sa mohli trochu obávať, pretoze ma nepoznáte. Mám vsak lukratívnu obchodnú ponuku spoločného záujmu, ktorú som vám poslal. Dúfam, ze ste dostali môj posledný e-mail. Ostaň pozehnaný, Pán Kofi Domakoh.

Správu som hneď vymazal a prijal zákazku ponúknutú od zvyčajného zákazníka za dvadsať eur. A tak sa nedozviem, či nie som príliš skromný vo svojich očakávaniach a či ignorovaním týchto oznámení mi neunikajú milióny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Nie sme vo vojne (píše Michal Havran)

Pocit, že za vami stojí celá spoločnosť, je najvýznamnejším znakom civilizácie.


Už ste čítali?