Patrí kosák a kladivo na hroby sovietskych vojakov?

Autor: Štefan Vrátny | 5.2.2020 o 7:37 | (upravené 17.2.2020 o 10:24) Karma článku: 10,49 | Prečítané:  3802x

Potom, ako Hitler začal vojnu proti Sovietskemu zväzu, Stalin ustúpil od zásad komunistickej internacionály a proletárskeho internacionalizmu,

ktorý symbolizovala červená päť cípa hviezda a kosák s kladivom, lebo vedel, že ním obyvateľov svojej ríše nezmobilizuje. Vražedné čistky a hladomory tridsiatych rokov vykonali svoje v mysliach obyvateľov jeho ríše. Obnovil výzvu k vlastenectvu z čias napoleonských vojen, cudziemu, ba reakčnému prvku marx-leninizmu, a dokonca prosil, vyložene prosil, pravoslávnu cirkev o podporu potom, ako ju, ako súčasť posilňovania proletárskeho internacionalizmu, takmer vykynožil. Druhú svetovú vojnu sme sa učili označovať zo strany Sovietskeho zväzu ako Druhú veľkú vlasteneckú vojnu (tá Prvá veľká vlastenecká bola vojna proti napoleonskému Francúzku - žiaden proletársky internacionalizmus, ani jeho spochybňované symboly). Aj samotní Rusi sa po páde Sovietskeho zväzu odvrátili od červenej zástavy s hviezdou, kladivom a kosákom (tej, ktorú hrdo vyvesili na Ríšskom sneme v Berlíne na sklonku vojny), a vrátili sa k symbolom Ruska spred komunistickej revolúcie. Červená zástava Sovietskeho zväzu, ktorá mala viať ľudstvu na ceste ku krajším komunistickým zajtrajškom, prestala byť in. Na hroby sovietskych vojakov by sa skôr hodil pravoslávny kríž, prípadne iný symbol, v závislosti od príslušnosti padlého vojaka bývalej sovietskej ríše. Samozrejme s tým spojená patričná úcta. Ten kosák s kladivom a päť cípou červenou hviezdou na hroboch a pomníkoch padlých sovietskych vojakov je povojnovým komunistickým pokusom o falzifikáciu dejín a znamená zneuctenie hrobov padlých.

Pre staršiu, stále žijúcu generáciu u nás, červená hviezda s kosákom a kladivom sa spája aj s beštialitami komunistov v stalinskej ére, a samozrejme aj s inváziou z augusta 1968 a následnou debilizujúcou normalizáciou brežnevovsko/husákovskej kliky, upevňovanou ostnatým drôtom a vraždením na hraniciach. Vyzdvihovanie tohto symbolu je prinajmenšom nechutné.

https://www.facebook.com/robertficosk/videos/493431508036614/

Cintorín v ruskom Kaliningrade, pred vojnou nemecký Königsberg, je príklad, že aj ľudia vychovaní v sovietskom duchu uprednostňujú na hroboch svojich zosnulých kríže. Podobné riešenie by bolo prirodzené aj na hroboch a pomníkoch padlých vojakov. Komunistické symboly im na hroby nanútili komunisti. Zahynuli v boji proti nemeckým agresorom a tí, čo by si ich mali ctiť, ich potom zneuctili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?