Faux pas slovenských politikov?

Autor: Štefan Vrátny | 5.3.2021 o 7:47 | Karma článku: 6,61 | Prečítané:  994x

Na úvod si treba pripomenúť, že od čias Masaryka sme v slovenskej politike štátnikov nemali. Môžeme si ešte hmlisto pamätať aparátnikov z čias totality, a najnovšie máme tam šantiacich mládencov a dievčence, 

čo si idú na nervy sebe navzájom a potom na nervy tých, čo sa dívajú z obďaleč, a kladú na nich neprimerané očakávania. Poznámka premiéra o tom, že Slovensko dá Zakarpatskú Ukrajinu Rusku je smiešna, lebo Slovensko má na tieto veci asi taký vplyv ako na príliv a odliv. Mal to byť vtip na uvoľnenie napätia, v ktorom premiér žije od nástupu do funkcie, vhodný (za určitých okolností) do krčmy, a nie ďalej. Je na počudovanie, že ho niekto za takéto poznámky berie vážne. Svedčí to o tom, že nielen premiérovi ide situácia okolo pandémie na nervy, a robia z komára... no čo?

Hovorí sa o rekonštrukcii vlády, o výmene premiéra a množstve ďalších personálnych opatrení, a ako často za posledný rok (a roky-rokúce predtým), vraj včera bolo neskoro, lebo už padla do pohára trpezlivosti posledná kvapka. Niečo sa zaiste udeje, život sa nezastaví, a uvidíme, čo budeme chcieť rekonštruovať a vymieňať zanedlho. Nech sa dnešok vyvíja akokoľvek, nemožno očakávať upokojenie nálady všetkých, bez ohľadu na vývoj pandémie, lebo požiadavka rekonštruovať a vymieňať je permanentne na stole, a stále to bude so šantiacimi mládencami a dievčencami s trochu premiešaným pracovným zadelením. Premiérov hlavný problém nie je politika, ktorú robí, ale emotívnosť, ktorou ju sprevádza. Keby bol rozvážny a trochu nudný, ako pani prezidentka, ľudia by ho brali ináč. Pre nás ostatných, čo politiku viac znášame ako robíme, z toho plynie poučenie: správať sa ako sa patrí na dospelého zodpovedného občana. V štátoch okolo nás to nie je o nič lepšie. Nie sme hlas volajúci v púšti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nápad si priniesli z Ameriky. Dnes pod Tatrami vyrábajú zubné pasty

Pandémia zvýšila záujem aj o ďalšie produkty.

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.

Mesiac hrôzy s Matovičom

V marci sa absolútne všetko točilo okolo osoby Igor Matoviča. Áno, bolo to príšerných, mizerných 31 dní.


Už ste čítali?