Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obzretie sa za Václavom Havlom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Slovenskí ľudia budú Havla naveky opľúvať. Ono to je vlastne dôkaz toho, že bol fajn.
 

 

Aj ty ho opľúvaš, škatuľkár ?
 
Hodnoť

táto veta je pekná:

Prišla nežná revolúcia a ja som sa predovšetkým sústredil na seba.
doporučujem autorovi, aby sa naďalej sústredil predovšetkým na seba a ak chce písať o vyššie menovaných ľuďoch, aby si skutočne naštudoval exaktné fakty. možno bude svet vidieť trocha inak a nie iba tak, ako mu ho predkladá jeho skreslené videnie.
napokon som sa z článku nedozvedela nič, iba že sa sústredil a sústreďuje na seba...
 

Autor si to priznal,

za to Ty asi o tom ani nevieš. Pochopenie Havlovej osobnosti - komplexne, s dobrým aj zlým - je nad Tvoje možnosti.
 

Vážený pán.

páči sa mi, ako mi tykáte. na svojej fotografii vypadáte ako zrelý muž, ktorý vie, že cudzím sa vykať nepatrí. ale ako vidno, aj fotografie sa môžu mýliť. nechcem s vami polemizovať. ale spomínali ste, že si dávate záväzok, že si ešte čo - to o pánovi Havlovi naštudujete. ak sa neurazíte, ponúkam vám tri nezávislé články - nie sú odo mňa, takže nie sú zaujaté. ale mám strach, že budete mať strach si ich prečítať... ak to urobíte, máte môj obdiv. pekný večer.
http://*****/Havel_Lidstvo_je_rak ovina_zredukujme_ho_243.html

http://kremlik.blog.idnes.cz/c...

http://*****/Vaclav_Havel_z_jine_ strany_mince__211.html
 

Ak všetko

takto zanalyzujete na základe Vašich dedukcií ako ste to urobili s mojím príspevkom, tak sa nedivím Vašej reakcii. S autorom článku nemám nič spoločné. Je všeobecne rešpektovaný zvyk, že sa na diskusiách navzájom tyká. Ak ste ani to nepostrehli a vadí Vám, že som Vám tykala, ospravedlňujem sa. Zrejme ste nepostrehli v mojom príspevku slovko "komplexne" - potom by ste nemali mať problém s tým, že VH nebol bezchybný človek, ako nie sme nikto. Možno vy ste tá pani dokovalá, preto máte právo druhých súdiť.
 
Hodnoť

sme takí,

že nedôverujeme ani susede ,nie to inému štátnikovi,možno to má tak byť, veď sme dosť dôverovali, Čeśi mali pre nás prvotnú výrobu ,napr. ortuťovńa , VSŽ ,meĎ krompachy a Slovnaft a tď a oni si z u nás upravených surovín vyrábali konečné produkty v čistých a zdravých priestoroch ...
 

 

Mám dojem, že Česko z čias Československa zdedilo viac ekologických záťaží ako Slovensko: Ostravsko, severné Čechy v ďaka ťažbe uhlia, elektrárňam a hutníctvu, chemické fabriky v Stredných Čechách.
 
Hodnoť

nemáme veľmi chuť na obdiv,

u nás sa uplatňovali v rámci ČSR prvovýroby napr. VSŽ, Slovnaft, ortuťovňa, meď Kropmachy,atď a tieto upravené suroviny spracovávali v čistých a ľudských podmienkach v Čechách, je to na bohatú diskusiu, či Havel nám nechcel zlepšiť živ. podmienky , ale mi sme sa urazili kvôli zrušeniu zbrojného priemyslu.
 

 

Nikdy som nepochopil ako to bolo s Havlovym zrušením zbrojárskej výroby na Slovensku. Predsa podzemné fabriky a ľudia tu zostali. Keby zbrojársky priemysel mal na Slovensku budúcnosť, mali sa ho naši ľudia chytiť a pokračovať v ňom a nie vyhovárať sa na Havla. Chceli sme zrušenie Varšavského paktu a tým zrazu naše zbrojné systémy stratili uplatnenie. Osobne chápem, že zbrojárstvo, prostitúcia a drogy sú najlepšie biznisy, ale mne nechýbajú. Som rád, že si Považie nachádza živobytie v iných oblastiach ako zbrojárstvo.

Mimochodom aj „slovenskosť“ zbrojárskeho priemyslu je spochybniteľná. Predsa sa pôvodne jednalo o Škodove závody zo Západných Čiech, ktoré sa na Slovensko presťahovali po nástupe Hitlera. Zbrojný priemysel Slovensko nectí to, že produkoval pre Hitlera, Stalina, Brežneva a na podporu iných pochybných vojenských stratégií.
 
Hodnoť

 

o havlovi viem malo ale z clanku som nezistil vobec nic, len nieco z vasho zivota, co ste kde precitali a co ste nestihli.

"Dávam si záväzok, že si o pôsobení Havla prečítam podrobne, z tuzemských i zahraničných zdrojov, aby som si mohol doplniť a vôbec vytvoriť svoj názor na neho." naco ?
 

 

O Havlovi čítam okrem slov uznania aj veľa jedovatých rečí a pritom prichádzajú od ľudí, ktorí si veľmi nedali námahy, aby si niečo o ňom zistili. Mám dojem, že informovaní ľudia sa vyjadrujú zdržanlivejšie vo všeobecnosti.
 

 

preto autorovi aj Tebe doporucujem knihu o Havlovi

John Keane : Václav Havel – Politická tragédie v šesti dějstvích

zaujimave citanie
 
Hodnoť

Toto sa mi paci ...

"Sledoval som, či neobjavím aj nejaké morálne alebo iné delikty, ktoré sa všeobecne, aj bez ideologického podfarbenia, vnímajú negatívne, ale nič podobné som v článku, napriek jeho nebývalému rozsahu, o Havlovi neobjavil. A pritom som nepochyboval, že keby Havel na také čosi trpel, komunisti by si na ňom s chuťou zgustli..."
To znamena ale len jednu vec. Ze socialisticke noviny pisali pravdu.
 
Hodnoť

Pán Havel

bol disident, bojovník za demokraciu, nepriateľ štát. Bol nepriateľ vlastného štátu a priateľom cudzích mocností.
Týmto cudzím mocnostiam strašne záležalo, aby v krajinách východnej Európy bola nastolená demokracia a sloboda. Od roku 1917 do roku 1948, teda 31 rokov sa západné "demokracie" prizerali ako sa v Ruskom impériu porušujú ľudské práva, stavajú gulagy, vyhladzuje inteligencia a pod. Ako mohli tieto vyspelé demokracie dopustiť vznik ďalších takýchto krajín po II. sv. vojne? To im nestačil Sovietsky príklad? To malo Rusko ako jedna z víťazných mocností, taký silný vplyv na chod svetových dejín? Samozrejme, vojnou zdecimované Rusko na to nemalo. Z toho mi jasne vyplýva, že záujem na takomto usporiadaní Európy malo USA a západná Európa. Izolovať slovanské štáty, maďarských húnov, balkánskych moslimov, rumunskych cigánov a celé sovietske impérium. A keď sa povojnový kapitalistický blahobyt chýlil ku kríze, dobré boli aj socialistické trhy.
 
Hodnoť

Ako to?

Jedno mi pamätníci vysvetlite. Ako to, že za jeho zvolenie za prezidenta v decembri 1989 hlasovalo všetkých 300 členov federálneho zhromaždenia - príslušníkov KSČ. Pri tejto voľbe neprekážala totalitná ideológia a mašinéria moci?
 

 

jedna chybicka, nepodstatna, nie vsetkych 300 clenov NZ boli komunisti. boli to nominanti narodneho frontu, kde boli zlucene vsetky politicke strany(so suhlasom ksc fungovali aj ine politicke strany, nimi riadene) a spolocenske organizacie, samozrejme poplatne a kolaburujuce s komunistami.

totalitna ideologia je v pozicii vtedajsej situacie obsahovo prazdne spojenie dvoch slov a masineria moci uz neexistovala, kedze nemala podporu v sovietskych tankoch. (dohody thatcher, reagan a gorbacov).

nastupila k moci kvazi demokracia, kde lud dostal demokraticke prava, ale majetky ziskali komunisti a ich potomkovia (nehovorme o stb, pretoze stb bola riadena komunistami).

zaver: je uplne zbytocne sa tymito vecami zapodievat, pretoze je to tak, ako to je. a su postkomunisticke krajiny, kde je to este horsie. my mame len pentu a jt, budme radi, su to humanisti. :))

jednoducho mame smolu, ze sme narodili na slovensku.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 826
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 514
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 456
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 384
 5. Marian Baran: Domáca šunka 5 060
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 360
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 600
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 368
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 275
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 880

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?