Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Účasť na voľbách ako novoročné predsavzatie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

závidím vám optimizmus

pretože ja som presvedčený že skôr ako voľby potrebujeme revolúciu.
 
Hodnoť

ku koncu som si

spomenul na obecnú školu a svěráka (v autobuse) ako vraví o tom, koho chce voliť a koľko by strana mala dostať hlasov, aby jej pýcha neprerástla ...
 
Hodnoť

 

Voliť teda pôjdem - ďakujem pán Vrátny, spolieham na Vás. Takých ľudí treba ako ste Vy, zaujímate sa o politiku, sledujete svojich obľúbencov, komu sa čo podarilo ukradnúť a podobne, jednoducho poznáte ich. Ja ich nepoznám a dal som dokonca žiadosť aby ich neukazovali na obrazovke aspoň v nedeľu a vo sviatky. Bohužiaľ mojej žiadosti nevyhoveli a keď prepínam občas sa stane, že zazriem niektorý z tých politických ksichtov, potom mi je zle a ani jesť mi nechutí, aj u lekára som s tým bol, vraj akási alergia.
Tak Vás chcem len poprosiť, sledujte všetkko pozorne, tie strany, potentátov, papalášov, funkcionárov... kto čo ako, aby stre dobre zvolili, držím Vám palce a spolieham na Vás, je to vo Vašich rukách.
 
Hodnoť

Taká rafinovaná predvolebná agitka.Po-

zorne čítajúci sa dovtípi,že nás bloger navádza voliť hociktorú stranu zo skrachovaného zlepenca,len nie Smer.Dal by som ruku do ohňa,že bloger je zlepencový volič.
 

 

Že nabáda voliť pravicové strany?
Ale veď každý rozumný človek volí pravicu! A nie nejaký škodlivý ľavicový KSSmer.
Inak povedané, autor nabáda voliť a nie voloiť.

A ešta by som sa pozastavila pri výraze "zlepenec".
Tento výraz sa rovnako tak hodí aj na predchádzajúcu vládu - bol to tiež zlepenec: komunistov, nacionalistov a zločincov.
To je jeden uhol pohľadu. Druhý uhol pohľadu je takýto: Bola to vláda jednoliata - vláda zlodejov.
 

len mimoriadne tupý volič volí tých,

ktorí nedokazali vládnúť,riadiť štát ani púhých 16 mesiacov z umožnených 48 !!!!
 

 

Nuž hlavnú zodpovednosť za súčasný stav bezvládia nesie na svojich pleciach strana, ktorá vo voľbách získala najviac hlasov a pritom nebola schopná dať dohromady žiadnu vládu. Nevyužila tak ústavnú možnosť a nesplnila svoju politickú i morálnu zodpovednosť.
 

presne

tak ako pises!
 
Hodnoť

Koho voliť?

Tiež si myslím, že treba ísť voliť, aj keď hlas "prepadne", nech si tí zvolení nafúkanci uvedomia, že sa tam dostali hlavne kvôli tomu, že veľa voličov znechutili natoľko, že alebo voliť nejdú alebo budú voliť kohokoľvek "nového". Možno je to cieľom súčasných strán v parlamente znechutiť väčšinu voličov, rozdeliť si miesta v parlamente a šafáriť tu ďalej po starom. Nebolo by treba zmeniť volebný zákon, že v parlamente bude len taký percent poslancov, koľko percent ľudí bolo voliť? Keď väčšina nechce voliť nikoho (alebo nemá koho voliť), prečo by väčšina miest v parlamente nemala ostať neobsadená? Nemyslíte, že by to bolo spravodlivejšie? Čo v súčasnosti núti strany, aby o voliča bojovali? Nič, oni si na svoje prídu tak či tak. Nie je čas im to zaraziť? Vážení politici, nevážite si voliča, nezaslúžite si príspevky na poslancov z jeho daní. Začnite na voličov myslieť nielen pred voľbami, aby mal dôvod si vás vo voľbách vybrať kvôli programu, ktorý dodržíte, nie drístami, prečo nie je možné program realizovať. A myslite na neho počas celého volebného obdobia, voliči nie sú len vaši príbuzní, ale hlavne tí neznámi, ktorí sa už nechcú nechať oblafnúť peknými cieľmi vo volebných programoch, z ktorých v skutočnosti ostanú len ošklbané franforce.
 

 

a čo by sa zmenilo, ak by miesto 150 kráv a volov bolo trebárs iba 50? To najpodstatnejšie pre rozkrádanie, vláda, by mohla vzniknúť aj keby v parlamente sedel jeden jediný poslanec.
Poslanci ako takí veľa možností kradnúť nemajú. Tam je to skôr o lobingu (stravenková alebo pokladnično-bloková mafia). Dôležití sú ministri, ktorí usmerňujú finančné toky a dosadzujú tých najdôležitejších úradníkov.
 
Hodnoť

NEPOKRADNEŠ!!!

V základmom cieli s blogerom sa zhodneme, len Slovensko po 20 rokoch politickej sedimentácie asi naozaj potrebuje búrku alebo aspoň prievan , len kto zaručí , že to bude ešte raz o štrngani kľúčikmi a zásadne vylepšené? Novodobí zbohatlíci sú presvedčení, že všetko čo majú je naozaj čestne ich. Človek je tak dokonalý , že sám seba oblbne.
Napríklad také slovenské anomálie ako keď nejaká rodinka v malom mestečku dostane 100% nenávratnú dotáciu na postavenie svojho luxusného hotelíka cez špekulatívne a zvýhodňujúce známosti , namá problém sedieť a ukazovať sa v prvých radoch v miestnom kostolíku alebo keď má na tom chráme pamätnú tabuľu člen významnej finančnej skupiny ktorý ho dal postaviť.., at´d..

Ak by sa dodržala zásada, že pri porušení pravidiel, hriešnik stráca všetko a vyrúbu sa mu ešte pokuty, tak národná kasa by bolo hneď plnšia ak by však sa to uplatnilo na "ťažké" hriechy a nie malichernosti v teréne.
 
Hodnoť

Veľmi výstižné,

ja volím vždy, odkedy môžem slobodne, vážim si to veľmi a preto svoj hlas nenechávam nikdy prepadnúť.
Nenechám sa opíjať žiadnymi populistickými rečami, viem, že sloboda, za ktorú som nesmierne vďačná je o zodpovednosti a mnoho našich spoluobčanov nechce prevziať zodpovednosť za veci verejné. Hľadajú stále vodcu, ktorý všetko za nich vyrieši, bez ohľadu nato, čo nám vraví zdravý rozum. Ak sa chceme mať dobre, musíme sa podieľať na rozhodovaní a verím, že naši ľudia to raz pochopia. Teraz nás však čaká dvojnásobne ťažká skúška. Voľby a globálna kríza.
 
Hodnoť

Ale čo, keď ma už nebaví

hľadať medzi stranami po x-tý krát "najmenšie" zlo, ktoré sa napokon po voľbách ukáže ako podstatne väčšie, než sa pôvodne zdalo. Asi fakt to chce novú politickú revolúciu.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 44 382
 2. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 5 487
 3. Ľubomíra Romanová: O ventilátoroch a ľuďoch... 5 167
 4. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 5 032
 5. Marian Baran: Domáca šunka 4 863
 6. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 4 124
 7. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 3 588
 8. Michael Achberger: Tento hormón dokáže urýchliť vaše chudnutie 2 356
 9. Július Kovács: Mohamedán Boris nahradil kapitána Andreja 2 177
 10. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 1 831

Rebríčky článkov


 1. Zuza Ferenczová: PRÍRODA, ZABOČTE DOPRAVA / denník korona vírusu 12
 2. Richard Gajarský: Kde je môj respirátor?
 3. Vladimír Krátky: Nerobme si predel z Lukašenka !
 4. Tatiana Krčmáriková: Realitní makléri nevolať!
 5. František Cudziš: Štvorylka - „koronavírusovské podanie“ a lá STV1
 6. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 7. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 8. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 9. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 10. Viliam Majda: Bieda ŽSR


Už ste čítali?