Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď už aj Marx sa stáva súčasťou predvolebnej kampane (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

súhlasím do bodky,
Blaha šíri nenávisť, osočuje a hlása pomýlenú predstavu triedneho boja, keď z jednej skupiny obyvateľstva robí vnútroného nepriateľa.
pritom si z našich daní žije ako prasa v žite, sopliak boľševický.
 

Sasky, pán B. bol zvolený v slobodných

voľbách, takže ak si žije "ako prasa v žite", je to aj z vôle nejedného voliča "istého" vládnokoaličného subjektu.

A "sopliak bolševický" zrejme pán B. nebude. Sm.SD ho používa skôr ako mediálnu návnadu pre jednoduchšie zmýšľajúceho voliča, ktorý sa utápa v spomienkach na dobu, kedy "strana rozmýšľala za ľudí, zatiaľ čo ľudia budovali socializmus". Pán B. nemá potenciál na to, aby chápal o čom je história, o čom je hĺbavejšie uvažovanie, nemá dostatok sebareflexie a hlavne má dostatočne silný žalúdok na akékoľvek bľabotanie v mene rastu preferencii pseudostalinistickej časti SM.SD. Alebo inak: pán B. je chodiacou reklamou na "bežné", retroideologické totalitné pracie prášky. Hlavne preprať a nerozmýšľať.
 

 

blaha bol zvolený asi 2 tisícmi preferenčných hlasov, či tak nejako.
je aktívnym šíriteľom neznášanlivosti hraničiacej s nenávisťou na princípe "boľšinstva", čo je prenesene Paškovo "vyhraj voľby, môžeš všetko".

dosť možné, že nemá potenciál pochopiť historické súvislost - ak ho náhodou má, je to ešte horšie, pretože potom prekrúca vedome a cielene.

je to rovnaký parazit ako Marx, ktorý vyciciaval Engelsa a iných.
 
Hodnoť

Vyrástla tu generácia

Vyrástla tu generácia neobolševizmu. Blaha tu už dlhšiu dobu doslova "straší" svojimi názormi. Je skvele rečnícky pripravený, akoby z jednej školy. Nie nadarmo je Ficovou akousi rukou, kedže nesedí prirovnanie pravá a nie je ľavák. Či čo je ľavičiar, terorista, pomätenec, ktorý vyznáva sympatickú "gerilu" v južnej Amerike? Je to zjav, ktorý môže vykrikovať niekde v krčme, keď mu to dovolia, ale čudujem sa, koľko priestoru má tu a v parlamente?! Stretol som jedného s vybitými zubmi na skale nad vrakom jednej ruskej pašeráckej lode, na jednom gréckom ostrove Zakyntos. mal tričko s Che Guevarom, aké nosí Blaha. Bol mi sympatickejší, nalial našej slivovice, čím ma prekvapil. Blaha, ma už ničím nevie prekvapiť!
 
Hodnoť

Marxa netreba preceňovať ani...

...podceňovať. Marx predstavuje v ekonomickej teórii vrchol teórie pracovnej hodnoty, ktorú treba chápať v kontexte jeho doby. Čo sa týka jeho téz ohľadom budúceho vývoja, história ukázala, že niektoré boli správne, niektoré boli bludy.
 

tak je

Marx ma v histórii svoje miesto. Nebezpeční sú tí, ktorí sa ním oháňajú, aj keď svet je dnes už niekde inde. A kto iný, než "vedec" Blaha by to mal vedieť, veď to mal v popise práce. Blahova metóda aj štýl patria do 4. cenovej skupiny. Štýl nemusím vysvetľovať, ten treba vidieť alebo počuť. Metóda preto, lebo si prispôsobuje fakty podla potreby a zrejme im asi ani nerozumie.
Dá sa ale očakávať niečo iné od marxistu - teraz už v dnešnom zmysle slova a s vedomím celej histórie marxistických "dostiženij"?
Marx sa v prognózach mýlil, pretože by sa v nich mýlil asi každý, kto by trúfol predpovedať do vzdialenej budúcnosti. Ale to je už vina Marxa, pretože ako vedec si mal odpustiť príliš odvážne prognózy, ktoré sa preto stali špekuláciami.
 

Marx žil v inej dobe

On určite neútočil voči živnostníkom. Tak útočili Stalinisti v našej krajine. Blaha ani Marxa nestudoval, iba sa ním oháňa. Keby ho studoval tak by vedel, že po konci parížskej komúny písal svojmu dobremu priateľovi Faigrathovi do anglie, že nikdy si nepredstavoval stranu ako politickú organizáciu ale ako stranu vo veľkom slova zmysle - pracovitých voči parazitom.
A jedným z parazitov je aj Blaha.
To, že Lenin zneužil, alebo prerozprával Marxa davno po jeho smrti, spôsobuje dnešný marazmus aj v Blahovom rozumkarení.
Noznice medzi bohatstvom a biedou sa stale roztvárajú, ale Marx to uz nevyrieši.
 

vox deiero, rozprávky o tom, ako

Lenin a spol. zneužili (prerozprávali) Marxa sú ešte aj dnes (občas) súčasťou debát. Vraj ak by boli dodržané plány a teórie Marxa, potom by to s "komunizmom išlo správnou cestou". Nie nešlo! Komunistické myšlienky sú už od základu prevŕtané túžbou po násilí a pomste. Pomste voči úspešnému, kreatívnemu človeku, ktorý neuznáva kolektivistické blúznenia.

A Vaše "konštatovania" o roztváraní nožníc medzi bohatstvom a biedou platili možno v 19. storočí. V danom čase nemal každý volebné právo (ženy). V danom čase existovala negramotnosť aj tam, kde ju dnes nevidno. V danom čase si mnoho ľudí nemohlo kupovať také produkty, ktoré sú dnes bežne k dispozícii takmer pre kohokoľvek. V danom čase si mnoho ľudí nemohlo dovoliť ani len základné lekárske ošetrenie, nehovoriac o vtedajšej úrovni ošetrovania a liečenia. Plus mnoho ďalšieho, čo ale nemám čas menovať a popisovať.

A naviac: Marx by bol dnes možno tak na úrovni priemerného blogera, ktorý permanentne nadáva na "dobu plnú nespravodlivosti a politických šarvátok". Plus treba uviesť, že bol plagiátorom. Iba sem - tam vedel zo seba niečo originálne vytrieskať. A jeho kamratáta Engelsa zaujímali viac ženské "zákutia" ako sociálne problémy a materiálna nerovnosť.
 

Manifest komunistickej strany,

základné dielo marxizmu okrem iného obsahuje, citujem:
Stredné stavy - malý priemyselník, malý obchodník, remeselník a roľník - títo všetci bojujú proti buržoázii, aby zachránili pred zánikom svoju existenciu ako stredné stavy. Nie sú teda revolučné, ale konzervatívne. Ba čo viac, sú reakčné, lebo sa usilujú obrátiť koleso dejín spať. Ak sú revolučné, nuž len vzhľadom na svoj nastávajúci prechod medzi proletariát, neobhajujú svoje terajšie, ale svoje budúce záujmy, opúšťajú svoje vlastné stanovisko, aby sa postavili na stanovisko proletariátu.
 
Hodnoť

 

Nuž čo sa týka Blahu, tak by sa mal zamyslieť nad tým, aké posolstvo nám myšlienky komunizmu priniesli a kdo všetko blúznil o tejto myšlienke. Či už to bol Goebels, ktorý sa potom stal hlásnou trúbou nacizmu, alebo Stalin s neskutočným vraždením obrovského množstva vlastného obyvateľstva, alebo Mao s jeho veľkým skokom a kultúrnou revolúciou, alebo Pol Pot s vyvraždením tretiny svojho obyvateľstva. Nech láskavo tento táraj predloží nejaký úspešný produkt, ktorý vznikol realizovaním tejto filozofie.
 
Hodnoť

Blahaslavení duchom chudobní.

.
 


Najčítanejšie


 1. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv... 1 947
 2. Miroslav Babič: Prepojenie Valla na dodávateľa predražených rúšok je veľmi nápadné 1 015
 3. Juraj Štubniak: Otázky na pána premiéra 1. 816
 4. Branislav Gröhling: Takto tečú peniaze do našich škôl 250
 5. Július Kovács: Obchodníci so smrťou oháňajúci sa národom a náboženstvom. 212
 6. Věra Tepličková: My chceme Blahu! My chceme Blahu! My chceme Blahu! 204
 7. Marian Baran: Domáca šunka 188
 8. Michal Porubän: Vyzývam tretí sektor v čase pandémie alebo ako poslanec Blaha dezinformuje a šíri nenávisť 187
 9. Anežka Gernešiová: Ako riešili pandémiu v minulosti? 145
 10. Miroslav Babič: Ako to bolo s nákupom rúšok pre Bratislavu cez Team Vallo? 136

Rebríčky článkov


 1. Martin Žilinčík: Orbánistan pritvrdzuje
 2. Miroslav Iliaš: Kresťania za odluku cirkvi (náboženstva) od štátu
 3. Ladislav Rohoska: Robert Fico má na rukách krv...
 4. Štefan Vidlár: Na Poňiky
 5. Viliam Majda: Bieda ŽSR
 6. Vladimír Hatara: Matovičov pokus "death free"
 7. Miroslav Sabol: Byť pripravený znamená aj poriadne dezinfikovať povrchy.
 8. Martin Fletcher: Poletíme? Živě ve verzi Rudolf plus dva – v pondělí 6. dubna v #kulturažije na Mall.tv
 9. Zuza Ferenczová: JEDNO BLEDOMODRÉ OKO / denník korona vírusu 11
 10. Roman Hutira: Zo Sydney sa presťahoval do Šaľe a je mu dobre!


Už ste čítali?